Didem Uzel: Bugünkü aklım olsa oğlumun fotoğraflarını asla paylaşmazdım!

Kanal D’nin fenomen dizisi ‘Arka Sokaklar’la dokuz yıl sonra ekranlara geri dönen Didem Uzel, gazetecilerin sorularını yanıtladı. Projeye devam etmek istediğini söyleyen ünlü isim, şu ifadeleri kullandı:

Çok tatlı bir ekip. Dokuz sene sonra ekran karşısında o heyecanı yeni üzerimden atıyorum. İnşallah burada devam ederim. Güzel bir karakter aslında. Engin karakterinin karşısına konmuş ve hikayesi var dizinin içinde. Ne kadar sürer bilmiyorum ama bittiğinde tekrar oturup konuşacağız.

“ARTIK OĞLUMU SOSYAL MEDYADAN UZAK TUTUYORUM”

Bir dönem sosyal medyada fenomen haline gelen oğlu Leo Aslan’la ilgili artık paylaşım yapmama kararı aldığını söyleyen oyuncu, “Oğlum biraz büyüdüğü ve sosyal medyadan dolayı endişelerim olduğu için artık oralardan uzak tutuyorum” dedi.

“Dünyanın genelinde çocuk kaçırmaları, ve pedefoli çok var. Çocuğunuzun kimliğini açığa çıkarmak hiç doğru değil. Gerçi artık Aslan çok tanınan ve bilinen bir çocuk oldu, yine de onu bu durumlardan korumam lazım” diyen oyuncu, şöyle devam etti:

Bugünkü aklım olsa kesinlikle Aslan’ın tek bir kare fotoğrafını paylaşmaz ve yüzünü göstermezdim. Bizim haberimiz yoktu, fanları olmuş. Oğlum adına sonra kullanması için bir hesap açmışım ama çalışan hesap değil, iki fotoğrafı ile duruyor.

“CİNSİYET BASKISI YAPAMAZSINIZ”

52 yaşındaki Uzel bir dönem Amerika’daki bazı eyaletlerde çocuklara cinsiyetsizlik baskısı yapıldığı açıklaması nedeniyle sosyal medyadan linç yediğini belirtti.

Sözlerinin arkasında durduğunu ifade eden ünlü isim, “Amerika’nın daha tehlikeli olduğunu düşünüyorum. Orada ilkokullarda çocukların eline bayrak verip yürüyüş yaptırdıklarını söylediğim için kıyamet kopmuştu ama lafımın arkasındayım. Çocuklar kendi kararlarını alabilecek yaşta olmadıkları için böyle zorlamalar yapmamak gerekir. Aslan daha ölümü sorguluyor, onu anlamaya çalışan çocuğa eline cinsiyet kavramı ile ilgili bir şeyler verip dayatamazsınız. Bundan uzak tutmaya çalışıyorum. Linç yedim ama hiç umurumda değil. Çocuklara cinsiyet baskısını kimse yapamaz. Bunun önüne geçer önlemimi alırım” ifadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x